Sjunde söndagen under året


Hej allihopa;
Fr. Johnny säger viktiga saker till oss den här veckan: "in marriage it is so important not to let things fester but to sort out any differences immediately. The temptation is to keep it going...Colette»

Tack för alla era böner förra helgen, för äktenskapsdagen i Clonard. Det gick mycket bra. Vi hade 15 par i många olika åldrar, vilket var mycket roligt. Det hade inte kunnat gå något bättre. Be också för det här veckoslutet eftersom några av oss kommer att möta de som organiserar  nästa års "World Meeting of Families" för att se hur vi ska kunna bidra till det.
Jag bifogar veckobrevet för sjunde söndagen under året. Som vanligt kommer ni att vara i mina böner under veckan då jag tackar Gud för er och ber Gud att välsigna er alla.
Johnny

Nyhetsarkiv

Senaste nyheter